Czym zajmuje się kadrowa?

2015-07-30 09:46

 

Podejrzewam, że pojęcie i zawód kadrowej jest wszystkim bliskie. Jednak gdyby na nasz blog zajrzała osoba, której nie mówi to zbyt wiele, rozwiejemy jej wątpliwości i konkretnie napiszemy, czym zajmuje się osoba na tym stanowisku.

 

Otóż okazuje się, iż kadrowa to nikt inny, jak specjalista z zakresu kadr i płac, której obecność jest bardzo ważna w każdej firmie. Osoba na tym stanowisku odpowiada za gromadzenie i aktualizację prawidłowo sporządzonej dokumentacji związanej z zatrudnieniem pracowników, a także wypłacaniem im odpowiednio naliczonego wynagrodzenia. Każda osoba zajmująca to stanowisko zajmuje się także prowadzeniem dokumentacji kadrowej każdego z pracowników, sporządzaniem umów o pracę, prowadzeniem akt osobowych, kierowaniem pracowników na badania, ustalaniem planu urlopów, a także ewidencjonowaniem zwolnień lekarskich.

 

Tym, co nieodłącznie wiążę się z zajmowaniem tego stanowiska jest dostarczanie różnego rodzaju informacji i deklaracji do instytucji publicznych takich, jak ZUS, GUS, US itp.

 

Osoba pracująca na stanowisku kadrowej musi być bardzo dokładnie zaznajomiona z prawem pracy i prawem ubezpieczeń społecznych. Prócz tego bardzo ważne jest, aby osoba ta potrafiła sprawnie i poprawnie naliczyć wynagrodzenia w oparciu o przeznaczone do tego programy.


 

Powrót

Kontakt

Kadry i płace Kraków

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode