Znani oszuści podatkowi

2016-08-19 13:30

Do opłacania podatków zobowiązani są wszyscy ludzi niezależnie od płci, kraju w którym mieszkają oraz wyznawanej wiary. Znane jest powiedzenie “na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki”. Benjamin Franklin mówiąc te słowa miał swoje rację, gdyż zakupując dowolne dobro, automatycznie opłacamy podatek w formie pośredniej.
Przejdźmy jednak do sedna. 
Często wydaje nam się, że opłacanie podatku to powinność wyłącznie przeciętnych zjadaczy chleba i że ten przykry obowiązek nie dotyka tak zwanych wyższych sfer. Nic bardziej mylnego. Celebryci posiadają obowiązek opłacania świadczeń podatkowych dokładnie na tych samych zasadach, co wszyscy obywatele. Co więcej w razie nie wypełnienia tych obowiązków pociągnięci są oni do konsekwencji prawnych, dostosowanych do powagi popełnionego przestępstwa. 
 
Oto lista “znanych” oszustów podatkowych:
1. Al Capone- co prawda nie regulowanie podatków to jedno z jego lżejszych przewinień, jednak FBI nie potrafiło udowodnić mu innych przestępstw. Gangster za niedopełnienie obowiązku podatkowego został skazany na 11 lat więzienia. 
2. Lester Piggott- doskonały dżokej, który za oszustwa podatkowe spędził rok w więzieniu.
3. Leona Helmsley- właścicielka hoteli sławę zyskała zapisując w spadku 12 milionów dolarów swojemu psu. Wyznawała zasadę, że tylko maluczcy płacą podatki. Za nie wypełnianie tego obowiązku została skazana na karę więzienia.
4. Heidi Fleiss- skazana na 3 lata więzienia za ukrywanie dochodów prowadzonych z nielegalnej działalności gospodarczej.
5. Chuck Berry- znany rockman, aż trzykrotnie przesiadywał w wiezieniu, w tym również za nie opłacanie podatków. Dodatkowo został skazany na 1000 godzin prac społecznych.
6. Luciano Pavarotti- słynny tenor został zmuszony do opłacenia kary grzywny w wysokości 11 milionów dolarów za przestępstwa podatkowe. 
7. Boris Becker- znany tenisista otrzymał wyrok ograniczenia wolności w zawieszeniu za próbę obejścia prawa podatkowego. Okazało się bowiem, że mimo mieszkania w Niemczech, zameldowany był w Monte Carlo, zwanym również rajem podatkowym.    

Powrót

Kontakt

Kadry i płace Kraków

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode