Został niecały miesiąc na deklarację PIT

2016-04-02 10:31

Jesteś płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych? Nie możesz więc zapomnieć o złożeniu deklaracji PIT! Według prawa polskiego ostatecznym terminem jest koniec czwartego miesiąca następującego po zakończeniu roku podatkowego. W większości przypadków, rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, dlatego na złożenie zeznania PIT został Ci prawdopodobnie niecały miesiąc! Nie zostawiaj tego zadania na 30 kwietnia. Warto mieć to z głowy.

 

Jeśli zdecydowałeś się wysłać deklarację tradycyjną metodą, to do wyboru masz Pocztę Polską, bądź kuriera. Pierwsza możliwość oznacza uznanie daty dostarczenia, a nie wysyłki, natomiast gdy wybierzemy przesyłkę kurierską, to pod uwagę brana będzie data wysłania.

 

Obecnie wiele osób decyduje się na nowocześniejszy sposób - wysyłkę elektroniczną. W takim wypadku czynność tą wykonać możesz nawet 5 minut przed końcem 30 kwietnia. Pamiętaj jednak, że nie warto czekać na ostatnią chwilę, ponieważ serwer może zaskoczyć nas błędem, który uniemożliwi złożenie deklaracji PIT na czas! Wina pozostanie po stronie płatnika, ponieważ miał on dużo czasu na to zadanie.

Powrót

Kontakt

Kadry i płace Kraków

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode