Jak zgłosić dodatkowe miejsce prowadzenia działalności?

2016-04-22 18:53

Prowadząc biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej bądź spółki cywilnej w czasie rejestracji jej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) oraz składając odpowiedni wniosek jakim jest CEIDG – 1, mogłeś zgłosić dodatkowe miejsce, w którym będziesz prowadził swój biznes.

 

Wszystkie miejsca, które służą do sprzedaży wyrobów gotowych, materiałów czy towarów przez Twoją firmę powinieneś wpisać w załącznik CEIDG – MW, a dokładnie w rubryce 11: „Dodatkowe miejsce wykonywania działalności gospodarczej”.

Nieodłącznym elementem zgłoszenia jest wypełnienie wszelkich zawartych w dokumencie informacji, a mianowicie: kraj, województwo, powiat, gmina, miejscowość, numer nieruchomości, numer lokalu. Ważne, aby każda osoba pamiętała o wskazaniu czy działalność prowadzona jest przez przedsiębiorcę (1-os. dział. Gosp.) czy też przez spółkę cywilną.

Taka sytuacja tyczy się przedsiębiorców posiadających więcej niż jedno dodatkowe miejsce prowadzonej działalności, wówczas muszą w załączniki CEIDG – MW zaznaczyć pole: „Kolejne miejsca wykonywania działalności gospodarczej”.

Każdy przedsiębiorca musi pamiętać, że ma określony termin na zrealizowanie wszystkich formalności. Aktualizację zmian powinien dokonać w terminie 7 dni od dnia zaistnienia zmian.

 

 

Powrót

Kontakt

Kadry i płace Kraków

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż własną stronę internetową za darmoWebnode